Strona główna » Informator » Aktualności » Odjazdowy Bibliotekarz we Wrocławiu

Odjazdowy Bibliotekarz we Wrocławiu

Dodane 01.01.1970 przez Ewa Rozkosz

Co to jest Odjazdowy Bibliotekarz?

To przejazd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, fanów słowa pisanego, miłośników rowerów. Raz w roku wsiadamy na rowery i przemierzamy trasę związaną tematycznie z książkami - mijamy po drodze biblioteki, księgarnie, antykwariaty czy miejsca związane z ludźmi książki. Impreza jest powiązana z Tygodniem Bibliotek obchodzonym w dniach 8-15 maja. W tym roku przedłużamy nieco nasze biblioświętowanie i akcja będzie startowała dwoma rajdami już 1 maja. Ostatnie odjazdowe miejscowości ruszą natomiast w trasy 19 maja (źródło).

Odjazdowy Bibliotekarz we Wrocławiu wyruszy w tym roku po raz drugi. Trasa będzie nieco dłuższa – mamy nadzieję zaspokoić rozbudzone w poprzedniej edycji apetyty. Przygotowaliśmy mnóstwo nagród do rozdania. W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz jest częścią większej imprezy: Wrocławskiego Dnia Bibliotekarza  .

Zapraszamy dużych i małych cyklistów! Dołączyć można w dowolnym momencie. Znakiem rozpoznawczym jest kolor pomarańczowy. Na mecie przewidziano napoje, słodki poczęstunek, mnóstwo upominków oraz zwiedzanie nowoczesnej Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego.

Jedziemy 12 maja (sobota)
Zbiórka od godz. 17:40 na wspólnym dziedzińcu Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej i Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa (ul. Św. Jadwigi 12).
Startujemy o godz. 18:00.
Na metę planujemy dotrzeć ok. 19:00.

Opiekunem rajdu jest Małgosia Kiwior (Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej).

Trasa rajdu przebiegać będzie:

ul. Św. Jadwigi 12 – Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa – ul. św. Jadwigi 12,
    bulwar Xawerego Dunikowskiego,
    Most Pokoju, Fryderyka Joliot-Curie,
    Wybrzeże Wyspiańskiego (zawrócimy obok PWr.),
    Most Grunwaldzki,
    podziemie na pl. Powstańców Warszawy,
    promenada Staromiejska,
    brama Oławska,
    promenada parkiem wzdłuż Podwala,
    Świdnicka-Opera (do Wojciecha Bogusławskiego po jezdni),
    Powstańców Śląskich,
    meta: Komandorska 118/120 Biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi imprezami zorganizowanymi w ramach Wrocławskiego Dnia Bibliotekarza. Szczegółowe informacje na stronie.

Sponsorzy Wrocławskiego Dnia Bibliotekarza

Logo Aleph Polska   Logo ConectiaLogo DCINIEGandalfLogo Wydawnictwa KojroLogo LIBRIXLogo NiszaLogo SBPLogo Pulowerek.plLogo SiedmiorógLogo Zakamarki