Strona główna » Informator » Aktualności » Odjazdowy Bibliotekarz we Wrocławiu
  • A-
  • A
  • A+

Odjazdowy Bibliotekarz we Wrocławiu

Dodane 01.01.1970 przez Ewa Rozkosz

Co to jest Odjazdowy Bibliotekarz?

To przejazd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, fanów słowa pisanego, miłośników rowerów. Raz w roku wsiadamy na rowery i przemierzamy trasę związaną tematycznie z książkami - mijamy po drodze biblioteki, księgarnie, antykwariaty czy miejsca związane z ludźmi książki. Impreza jest powiązana z Tygodniem Bibliotek obchodzonym w dniach 8-15 maja. W tym roku przedłużamy nieco nasze biblioświętowanie i akcja będzie startowała dwoma rajdami już 1 maja. Ostatnie odjazdowe miejscowości ruszą natomiast w trasy 19 maja (źródło).

Odjazdowy Bibliotekarz we Wrocławiu wyruszy w tym roku po raz drugi. Trasa będzie nieco dłuższa – mamy nadzieję zaspokoić rozbudzone w poprzedniej edycji apetyty. Przygotowaliśmy mnóstwo nagród do rozdania. W tym roku Odjazdowy Bibliotekarz jest częścią większej imprezy: Wrocławskiego Dnia Bibliotekarza  .

Zapraszamy dużych i małych cyklistów! Dołączyć można w dowolnym momencie. Znakiem rozpoznawczym jest kolor pomarańczowy. Na mecie przewidziano napoje, słodki poczęstunek, mnóstwo upominków oraz zwiedzanie nowoczesnej Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego.

Jedziemy 12 maja (sobota)
Zbiórka od godz. 17:40 na wspólnym dziedzińcu Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej i Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa (ul. Św. Jadwigi 12).
Startujemy o godz. 18:00.
Na metę planujemy dotrzeć ok. 19:00.

Opiekunem rajdu jest Małgosia Kiwior (Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej).

Trasa rajdu przebiegać będzie:

    ul. Św. Jadwigi 12 – Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa – ul. św. Jadwigi 12,
    bulwar Xawerego Dunikowskiego,
    Most Pokoju, Fryderyka Joliot-Curie,
    Wybrzeże Wyspiańskiego (zawrócimy obok PWr.),
    Most Grunwaldzki,
    podziemie na pl. Powstańców Warszawy,
    promenada Staromiejska,
    brama Oławska,
    promenada parkiem wzdłuż Podwala,
    Świdnicka-Opera (do Wojciecha Bogusławskiego po jezdni),
    Powstańców Śląskich,
    meta: Komandorska 118/120 Biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi imprezami zorganizowanymi w ramach Wrocławskiego Dnia Bibliotekarza. Szczegółowe informacje na stronie.

Sponsorzy Wrocławskiego Dnia Bibliotekarza

 Logo Aleph Polska   Logo ConectiaLogo DCINIEGandalfLogo Wydawnictwa KojroLogo LIBRIXLogo NiszaLogo SBPLogo Pulowerek.plLogo SiedmiorógLogo Zakamarki

Dodaj komentarz

Wymagane pola oznaczone są *.


Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, kliknij aby wygenerować nowy.